Przeszukaj
Generic selectors
Tylko dokładne trafienia
Wyszukaj w tytułach
Wyszukaj w treści
Search in posts
Search in pages
Szukaj w kategoriach:
Procesy i narzędzia
SRM
Team Management
Webinary
Wyróżnione
Zakupy direct
Zakupy indirect
Zarządzanie

tel. +48 517 870 451    |    e-mail: info@myprocon.pl

Image Alt

QA (Quality Assurance)

  /  QA (Quality Assurance)

QA (Quality Assurance)

You are here:
< Back

Sposób na zapobieganie błędom i wadom produkowanych produktów i unikanie problemów przy dostarczaniu produktów lub usług do klientów; ISO 9000 definiuje jako „część zarządzania jakością ukierunkowaną na zapewnienie, że wymagania jakościowe zostaną spełnione”. Zapobieganie wadom w zapewnieniu jakości różni się nieznacznie od wykrywania wad i odrzucania w kontroli jakości i jest nazywane przesunięciem w lewo, ponieważ koncentruje się w jakości wcześniejszej w procesie (tj. po lewej stronie diagramu procesu liniowego odczytującego od lewej do prawej).
Zapewnienie jakości obejmuje działania administracyjne i proceduralne wdrożone w systemie jakości, aby spełnić wymagania i cele dotyczące produktu, usługi lub działalności. Jest to systematyczny pomiar, porównanie ze standardem, monitorowanie procesów i związana z tym pętla sprzężenia zwrotnego, która zapewnia zapobieganie błędom [6]. Można to porównać z kontrolą jakości, która koncentruje się na wydajności procesu.

Wyróżnione wpisy

Jak zakupy powinny ograniczać ryzyka w łańcuchach dostaw? CSR w umowach z dostawcami

W prezentacji omówiono zasadność i sposoby wykorzystania klauzul CSR przy zawieraniu umów z dostawcami, jako narzędzie zarządzania ryzykiem w organizacji.

Autor: Pawel Skorupski, EcoVadis
Mechanizmy minimalizacji ryzyka w zakupach, źródłem „niewidzialnych” oszczędności

Brak umiejętności przewidywania ryzyka zewnętrznego i wewnętrznego oraz niestosowanie odpowiednich narzędzi minimalizujących ryzyko to jedne z najważniejszych problemów branży zakupowej. Jakie kroki podjąć by „spać spokojnie(j)”?

Autor: Agata Kulikowska, TAURON
Wdrożenie systemu zakupowego w Credit Agricole Bank Polska. Z czym to się je?

Prezentacja omawia proces wdrożenia systemu zakupowego w Credit Agricole Bank Polska – od przygotowania do wdrożenia i jego efektów z dwóch perspektyw: działu zakupów i zespołu wdrożeniowego.

Autorzy: Jarosław Pazdro, Credit Agricole Bank Polska i Damian Czernik, NextBuy

Zarejestruj się

Resetuj hasło