Przeszukaj
Generic selectors
Tylko dokładne trafienia
Wyszukaj w tytułach
Wyszukaj w treści
Search in posts
Search in pages
Szukaj w kategoriach:
Procesy i narzędzia
SRM
Team Management
Webinary
Wyróżnione
Zakupy direct
Zakupy indirect
Zarządzanie

tel. +48 517 870 451    |    e-mail: info@myprocon.pl

Image Alt

Optymalizacja kosztów

  /  Optymalizacja kosztów

Optymalizacja kosztów

You are here:
< Back

Jeden z kluczowych procesów prowadzony wewnątrz firmy, który ma na celu zmniejszenie kosztów, a co za tym idzie pozwoli zaoszczędzić środki finansowe, które następnie można zainwestować w rozwój przedsiębiorstwa. Optymalizacja kosztów należy do głównych zadań działu zakupów. Obecnie nowoczesne działania zakupowe to coś więcej niż umiejętności negocjacyjne. Wymagają one głębokiego zrozumienia procesów produkcji i usług, struktury organizacyjnej oraz handlowego i technicznego know-how. Celem projektu optymalizacji kosztów jest redukcja kosztów i wydatków związanych z poszczególnymi kategoriami zakupowymi – od analizy potencjałów do wygenerowania realnych oszczędności, które pojawiają się w rachunku zysków i strat.

Wyróżnione wpisy

Jak zakupy powinny ograniczać ryzyka w łańcuchach dostaw? CSR w umowach z dostawcami

W prezentacji omówiono zasadność i sposoby wykorzystania klauzul CSR przy zawieraniu umów z dostawcami, jako narzędzie zarządzania ryzykiem w organizacji.

Autor: Pawel Skorupski, EcoVadis
Mechanizmy minimalizacji ryzyka w zakupach, źródłem „niewidzialnych” oszczędności

Brak umiejętności przewidywania ryzyka zewnętrznego i wewnętrznego oraz niestosowanie odpowiednich narzędzi minimalizujących ryzyko to jedne z najważniejszych problemów branży zakupowej. Jakie kroki podjąć by „spać spokojnie(j)”?

Autor: Agata Kulikowska, TAURON
Wdrożenie systemu zakupowego w Credit Agricole Bank Polska. Z czym to się je?

Prezentacja omawia proces wdrożenia systemu zakupowego w Credit Agricole Bank Polska – od przygotowania do wdrożenia i jego efektów z dwóch perspektyw: działu zakupów i zespołu wdrożeniowego.

Autorzy: Jarosław Pazdro, Credit Agricole Bank Polska i Damian Czernik, NextBuy

Zarejestruj się

Resetuj hasło