Przeszukaj
Generic selectors
Tylko dokładne trafienia
Wyszukaj w tytułach
Wyszukaj w treści
Search in posts
Search in pages
Szukaj w kategoriach:
Procesy i narzędzia
SRM
Team Management
Webinary
Wyróżnione
Zakupy direct
Zakupy indirect
Zarządzanie

tel. +48 517 870 451    |    e-mail: info@myprocon.pl

Image Alt

Nisza rynkowa

  /  Nisza rynkowa

Nisza rynkowa

You are here:
< Back

obszar lub część rynku, na którym występuje niedobór danego dobra bądź usługi lub gdzie niewielka liczba zdefiniowanych nabywców, mająca skonkretyzowane potrzeby i szukająca ściśle określonych korzyści, jest gotowa uiścić wyższą cenę za produkt, który spełnia ich wymagania. Działania przedsiębiorcy podejmującego aktywność w niszy rynkowej skupiają się na osiągnięciu przewagi konkurencyjnej na danym terenie lub obszarze rynku w związku z konkretnym, proponowanym przez nich rodzajom wyrobów lub usług. Przedsiębiorca rozpoczynający działalność na rynku niszowym powinien starać się być wysoce wyspecjalizowany w produkcji danego dobra czy usługi, żeby jego działania przynosiły oczekiwany efekt.

Wyróżnione wpisy

Jak zakupy powinny ograniczać ryzyka w łańcuchach dostaw? CSR w umowach z dostawcami

W prezentacji omówiono zasadność i sposoby wykorzystania klauzul CSR przy zawieraniu umów z dostawcami, jako narzędzie zarządzania ryzykiem w organizacji.

Autor: Pawel Skorupski, EcoVadis
Mechanizmy minimalizacji ryzyka w zakupach, źródłem „niewidzialnych” oszczędności

Brak umiejętności przewidywania ryzyka zewnętrznego i wewnętrznego oraz niestosowanie odpowiednich narzędzi minimalizujących ryzyko to jedne z najważniejszych problemów branży zakupowej. Jakie kroki podjąć by „spać spokojnie(j)”?

Autor: Agata Kulikowska, TAURON
Wdrożenie systemu zakupowego w Credit Agricole Bank Polska. Z czym to się je?

Prezentacja omawia proces wdrożenia systemu zakupowego w Credit Agricole Bank Polska – od przygotowania do wdrożenia i jego efektów z dwóch perspektyw: działu zakupów i zespołu wdrożeniowego.

Autorzy: Jarosław Pazdro, Credit Agricole Bank Polska i Damian Czernik, NextBuy

Zarejestruj się

Resetuj hasło