Przeszukaj
Generic selectors
Tylko dokładne trafienia
Wyszukaj w tytułach
Wyszukaj w treści
Search in posts
Search in pages
Szukaj w kategoriach:
Procesy i narzędzia
SRM
Team Management
Webinary
Wyróżnione
Zakupy direct
Zakupy indirect
Zarządzanie

tel. +48 517 870 451    |    e-mail: info@myprocon.pl

Image Alt

Klient wewnętrzny

  /  Klient wewnętrzny

Klient wewnętrzny

You are here:
< Back

Klienta wewnętrznego jak sama nazwa wskazuję należy poszukiwać wewnątrz organizacji i należy uznać, że jest nim każdy z pracowników.

Zgłasza on konkretne potrzeby na produkty czy usługi i w zamian otrzymuje część pracy wykonanej prez kogoś innego z firmy. Klientem wewnetrzym może być także dział, dla którego inny dział przygotowuje projekt, np. dział marketingu zleca przeprowadzenie przez dział zakupów przetargu na wybór drukarni, która będzie drukować materiały
marektingowe i promocyjne przez najbliższy rok. Należy również nadmienić (patrząc na powyższy przykład), że współpraca z dostawcą (drukarnia) również należy traktować podobnie jak klienta wewnętrznego.

Zlecając zadania wewnatrz organizacji pracownicy tworzą swego rodzaju łańcuch produkcji i dostaw ostatecznych produktów bądź usług.

Wyróżnione wpisy

Jak zakupy powinny ograniczać ryzyka w łańcuchach dostaw? CSR w umowach z dostawcami

W prezentacji omówiono zasadność i sposoby wykorzystania klauzul CSR przy zawieraniu umów z dostawcami, jako narzędzie zarządzania ryzykiem w organizacji.

Autor: Pawel Skorupski, EcoVadis
Mechanizmy minimalizacji ryzyka w zakupach, źródłem „niewidzialnych” oszczędności

Brak umiejętności przewidywania ryzyka zewnętrznego i wewnętrznego oraz niestosowanie odpowiednich narzędzi minimalizujących ryzyko to jedne z najważniejszych problemów branży zakupowej. Jakie kroki podjąć by „spać spokojnie(j)”?

Autor: Agata Kulikowska, TAURON
Wdrożenie systemu zakupowego w Credit Agricole Bank Polska. Z czym to się je?

Prezentacja omawia proces wdrożenia systemu zakupowego w Credit Agricole Bank Polska – od przygotowania do wdrożenia i jego efektów z dwóch perspektyw: działu zakupów i zespołu wdrożeniowego.

Autorzy: Jarosław Pazdro, Credit Agricole Bank Polska i Damian Czernik, NextBuy

Zarejestruj się

Resetuj hasło