Jak motywować samego siebie
Opis warsztatu w pigułce
Wykład skoncentruje się na czterech czynnikach ulepszania sytuacji w której podejmujemy działania: wybór celu dla maksymalnej skuteczności decyzyjnej, zarządzanie wieloma celami konkurującymi o zasoby uwagi, utrzymanie wysokiej motywacji oraz korzystanie ze społecznego wsparcia w procesie osiągania celu.
Korzyści z udziału dla uczestnika
Warsztat na temat „jak motywować samego siebie” przyniesie pracownikom korzyści poprzez rozwinięcie umiejętności wyboru celów, efektywnego zarządzania wieloma zadaniami, utrzymania wysokiej motywacji oraz skorzystania ze społecznego wsparcia, co wpłynie pozytywnie na ich efektywność i samodyscyplinę w pracy.
Stopień zaawansowania
początkujący / średniozaawansowani / zaawansowani
Metody szkoleniowe
wykłady teoretyczne, dyskusje i warsztat moderowany, ćwiczenia grupowe.
Czas trwania
4,5 h – w tym przerwa kawowa.
Badania nad mózgiem, umysłem i zachowaniem człowieka wskazują, iż najbardziej skutecznym sposobem motywowania samego siebie jest zmiana okoliczności w których człowiek się znajduje. Wykład skoncentruje się na czterech czynnikach ulepszania sytuacji w której podejmujemy działania. Po pierwsze, wybór odpowiedniego celu, tak by skuteczność decyzyjna człowieka była możliwie wysoka. Po drugie, zarządzanie wieloma celami, konkurującymi ze sobą o nasze zasoby uwagi. Po trzecie, utrzymanie wysokiej motywacji. I po czwarte, wykorzystanie społecznego wsparcia podczas całego procesu przechodzenia od punktu „start” do punktu „meta”.
Prowadzący
-
Maciej Błaszakdr hab. prof. UAM Maciej Błaszak
Wykładowca na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu
Neurokognitywista, jego zainteresowania i doświadczenia dotyczą epigenezy umysłu, czyli możliwości kontrolowanego kształtowania mózgu człowieka. Zajmuje się psychologią uniwersalnego projektowania (universal design), narzędziami umysłu (braintools). Doświadczony wykładowca i trener biznesowy, wykorzystujący wyniki badań nad mózgiem do ulepszania procesu transferu wiedzy, budowania ścieżki rozwoju osobistego i zawodowego. Stypendysta uniwersytetów w Edynburgu i Kolonii. Pracownik Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.