Przeszukaj
Generic selectors
Tylko dokładne trafienia
Wyszukaj w tytułach
Wyszukaj w treści
Search in posts
Search in pages
Szukaj w kategoriach:
Procesy i narzędzia
SRM
Team Management
Webinary
Wyróżnione
Zakupy direct
Zakupy indirect
Zarządzanie

e-mail: info@myprocon.pl

Image Alt

Prywatna opieka medyczna dla pracowników – wyzwanie dla firm?

Opieka medyczna zapewniania przez zakład pracy to najbardziej pożądany benefit pracowniczy i jednocześnie standard w polskich firmach dbających o pracowników, jednak czy firmy otrzymują od dostawców usługę o optymalnej jakości?

Brak znajomości rynku prywatnych usług medycznych

Wiele polskich firm po prostu nie wie, ile może otrzymać od dostawcy usług medycznych. To właśnie z tego wynika większość problemów, a dla 9 na 10 pracowników, ta forma pozapłacowego motywowania jest najważniejsza.

– Bardzo często, zakupem i zarządzaniem usługami medycznych dla pracowników zajmują się działy HR. Działy te, biorą pod uwagę czynniki ważne z punktu widzenia samego zatrudnionego, mogą nie wykorzystywać w pełni oferowanego potencjału zakupowego takich usług – stwierdza Mariusz Krzysztoń, Manager w OptiBuy, od lat zajmujący się poprawą struktury wydatków w organizacjach.

Przy wyborze dostawców usług medycznych, bardzo często pod uwagę brani są jedynie wyspecjalizowani operatorzy medyczni. Mało kto pamięta o firmach ubezpieczeniowych, które oferują ciekawe rozwiązania.

Koszt a wartość dla pracownika

Dla pracodawcy, ważny jest przede wszystkim koszt rozwiązania oferowanego pracownikom. Ceny pakietów medycznych są bardzo zróżnicowane w zależności, przede wszystkim, od zakresu usług wchodzących w danych pakiet oraz kupowanego wolumenu (zarówno całkowitego, jaki w podziale na poszczególne typy pakietów). To, co jednak interesuje pracownika i wpływa na jego zadowolenie to dostępność usług medycznych zawartych w pakietach. Na to też między innymi powinny zwrócić uwagę osoby zajmujące się zakupem takich usług. Ta różnorodność, to jedynie dwa, z wielu elementów, które można wykorzystać jako dźwignię zakupową.

– Wartość przy zakupie usług medycznych można budować nie tylko przez negocjację lepszej ceny. Produkt ten ma wiele innych składowych, na które warto zwrócić uwagę – radzi Mariusz Krzysztoń z OptiBuy – Kolejnym z nich może być odpowiednio skonstruowana umowa. Dlatego warto zaufać ekspertom, czy posiłkować się raportami branżowymi, zawierającymi nie tylko dane rynkowe i analityczne, ale przede wszystkim – wskazówki i sugestie gotowe do wdrożenia w procesie zakupu usług medycznych. eczeniowych, które oferują ciekawe rozwiązania.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze prywatnych usług medycznych dla pracowników?

W procesie poszukiwania dostawcy usług prywatnej opieki medycznej należy zadbać np. o porównywalność ofert. Zapytanie powinno być tak przygotowane, by każdy dostawca mógł zaproponować podobną usługę. Z drugiej strony, ważne by dokładnie informować pracowników objętych pakietem o przysługujących im świadczeniach i czasie jaki dostawca ma na ich wykonanie.

Chcesz wiedzieć więcej?

Raporty zawierają opis sytuacji i trendów rynkowych, benchmarki cenowe, listę składowych zapytania ofertowego oraz wykaz elementów współpracy, które mogą zostać łatwo i efektywnie zoptymalizowane.

Zarejestruj się

Resetuj hasło