
ESG: perspektywa zakupowa i prawna.

Trener:
Łukasz Węgrzyn
Doradza w obszarze regulacyjnym i kontraktowym w obszarze zagadnień technologicznych dla sektorów regulowanych: bankowość, ubezpieczenia, energetyka, zdrowie. Rekomendowany w międzynarodowym rankingu Chambers jako jeden z najlepszych polskich prawników z obszaru technologii finansowych (Chambers FinTech 2020, 2021). Rekomendowany w międzynarodowym rankingu The Legal 500 (edycja: 2018, 2019, 2020) w sektorze Technologia-Media-Telekomunikacja w Polsce. Rekomendowany w międzynarodowym rankingu Chambers Europe (edycja: 2019, 2020) w sektorze Technologia-Media-Telekomunikacja. Członek Instytutu Prawa Nowych Technologii i Danych Osobowych przy Uniwersytecie Łazarskiego. Członek Stowarzyszenia Prawa Nowych Technologii. Posiada certyfikacje technologiczne: ITIL Foundation, PSMI (Professional Scrum Master), AgilePM Foundation, Professional Agile Leadership I.
Piotr Kaniewski
Doradza w obszarze kontraktów technologicznych. Specjalizuje się w projektowaniu i negocjowaniu umów IT, w szczególności realizowanych z wykorzystaniem Agile i DevOps. Doradza w zakresie budowania zwinnych modeli kontraktowych i zakupowych oraz implementowania w organizacjach rozwiązań IT opartych o chmurę obliczeniową (cloud computing), sztuczną inteligencję (AI) oraz automatyzację procesów biznesowych (RPA). Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz Centrum Prawa Angielskiego i Europejskiego – wspólnej placówki dydaktycznej Uniwersytetu Warszawskiego i Uniwersytetu Cambridge.
Opis warsztatu w pigułce
Perspektywa zakupowa i prawna dotycząca ESG.
Profil uczestnika
warsztat skierowany jest do pracowników działu zakupów (specjalistów, kupców, managerów).
Stopień zaawansowania
średniozaawansowani / zaawansowani
Metody szkoleniowe
wykłady teoretyczne, dyskusje i warsztat moderowany, ćwiczenia grupowe.
Czas trwania
8h – w tym przerwy kawowe, lunch
Korzyści z udziału dla uczestnika
Dzięki udziałowi w warsztacie uczestnicy poznają perspektywę prawną związaną z wdrożeniem regulacji ESG.
Program warsztatów:
- ESG: wprowadzenie do tematyki – geneza, rola i znaczenie
- Otoczenie regulacyjne ESG: akty prawne regulujące ESG
- Kryteria ESG: gdzie je znaleźć, jak je interpretować, kto je wyznacza, ich rola i znaczenie dla przedsiębiorstw
- ESG w procesie zakupowym – rosnąca rola czynników pozafinansowych dla oceny dostawców w postępowaniach zakupowych
- O co pytać dostawcę weryfikując czynniki ESG?
- Analiza czynników ESG na poszczególnych etapach współpracy z dostawcą: (produkcja, łańcuch dostaw, dystrybucja produktów i usług, serwis, eksploatacja).